fbpx

Witaj w Domu – Powrót do Siebie metodą Holistycznej Reintegracji

www (7)

„Wszystko jest Jednym”. I wszystko dąży do Jedności. To zdanie powtarzane od tysięcy lat przez kolejnych mistyków dziś znajduje już nawet potwierdzenie w obszarze szkiełka i oka fizyków kwantowych.

Na poziomie naszej Psyche również dążymy do doświadczenia Jedności. Szukamy tej jedności w relacjach z innymi, ale przede wszystkim instynktownie szukamy połączenia wszystkich – często głęboko zagubionych w podświadomości – kawałków naszej Psyche. Szukamy Jedności, harmonii, głębokiego połączenia z Sobą…
… i dopiero po odnalezieniu Tego, jesteśmy w stanie budować zdrowe (bez uwikłań) relacje z innymi ludźmi.

Tytuł warsztatu to zdanie, które pada z moich ust za każdym razem, gdy kolejny uczestnik powraca do Siebie. To niezwykle poruszający moment, gdy możemy towarzyszyć drugiemu człowiekowi w odnajdywaniu i lądowaniu w istocie samego/ej Siebie.

Wylądujesz w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni transformacji i wniesiesz swoje aktualne potrzeby… a przynajmniej ich świadomą część, którą następnie zestawimy z potrzebami zakopanymi w twojej podświadomości. Warsztat posiada swoją strukturę, która uwzględnia dopasowanie praktyk, narzędzi i kierunków eksploracji do deklarowanych i zweryfikowanych potrzeb uczestników.

Zaczniemy od Obecności. Poszerzymy w ten sposób twoją wewnętrzną przestrzeń świadomości, stwarzając warunki do dalszych głębokich eksploracji Ja.

Naturalnym stanem człowieka jest doświadczenie Pełni – tej cichej i głębokiej radości wypływającej z poczucia spełnienia, przepływu, satysfakcji, kompletności, całości, adekwatności. Niestety tylko nieliczni z nas mają okazję doświadczać tego na co dzień.

Większość z nas na jakimś etapie swojego życia doświadczyła traumy: rodowej, osobistej, wczesnej np.: okołoporodowej, itd. Jednocześnie (ze względu na mechanizmy podświadomości) większość z nas kompletnie nie zdaje sobie sprawy z tego faktu i jego konsekwencji. Doświadczamy jedynie skutków w postaci ograniczających nas wzorców życiowego utknięcia. Czegoś w rodzaju powtarzającej się czkawki na poziomie emocji, zablokowanych przepływów energii życiowej, porzucanych marzeń i projektów, problemów ze zdrowiem, relacjami, finansami…

Trauma to inaczej doświadczenie, które emocjonalnie/energetycznie było za duże, by w danym momencie mogło być przepuszczone przez system nerwowy i bez szkody dla niego zintegrowane. Na wczesnych etapach życia, gdy system nerwowy jest jeszcze niedojrzały, naprawdę nie trzeba dużo, by okazało się że to już za wiele. Gdy przychodzi takie doświadczenie rozszczepia nas psychicznie. Dosłownie rozpadamy się wewnętrznie na część świadomą, która przetrwała i próbuje żyć dalej, oraz na część straumatyzowaną, która pozostaje zamrożona w podświadomości. A my idziemy dalej przez życie i próbujemy załatać tę odczuwaną pustkę milionem przeróżnych aktywności… Tylko że nic na dłuższą metę nie daje satysfakcji i nie może nam zastąpić tego zgubionego kawałka siebie. Dopóki nie powrócimy do Domu, do Siebie, w Pełni.

Podczas tego 3 dniowego warsztatu, za pomocą szerokiego modelu Holistycznej Reintegracji, zajmiemy się przemierzaniem naszej psyche, odnajdywaniem tych zagubionych kawałków, głębokim powracaniem do siebie i w konsekwencji przywracaniem naturalnego stanu doświadczania Pełni, głębokiego spokoju, cichej radości i „nieznośnej lekkości bycia”, „Witaj w Domu”.

Będziemy pracować z: ciałem, oddechem holotropowym i czakrowym, ruchem autentycznym, emocjami, bioenergetyką, koherencją serce-umysł, różnymi formami medytacji statycznych i aktywnych, wzorcami osobistymi i rodowymi, itd.

Wyjdziesz z warsztatu z podręczną skrzynką narzędziową zawierającą wiele praktycznych psycho-narzędzi.

Poznasz, doświadczysz, m.in.:

  • Praktykę obecności w 3 krokach jako medytacja w ruchu twojego życia. Odmienia jakość doświadczania w każdym aspekcie życia: począwszy od osobistej relacji z sobą, poprzez relacje z innymi, aspekty zawodowe, na doświadczeniu życia seksualnego skończywszy.

  • Model holistycznej reintegracji. Poznasz w praktyce 8 głównych obszarów transformacji człowieka. Precyzyjnie zdiagnozujesz swoje potrzeby. Rozpoznasz w których z tych obszarów istnieje największy potencjał i najkrótsza droga do twojego doświadczenia osobistego spełnienia.

  • Model zagubionego puzzla jako sposób na odnajdywanie w podświadomości istotnych, zagubionych i wytęsknionych aspektów siebie i przywracanie ich z powrotem na swoje miejsce.

  • Model pracy z częściami jako narzędzie odnajdywania wewnętrznego porozumienia, harmonii, Jedności.

  • Pracę z wewnętrznym dzieckiem jako sposób na zdrowe zaspokojenie najwcześniejszych deficytów, z których istnienia nawet nie zdajesz sobie sprawy.

  • Medycynę drżenia uwalniająca ciało od niesionego, permanentnego napięcia fizycznego i emocjonalnego.

  • Medycynę oddechu (holotropowego, przez czakry…) uwalniającą od ciężaru zablokowanych w ciel emocji.

  • Praktyki wyciszenia gadającego umysłu.

  • Praktyki lądowania bezpośrednio w soczystości bieżącego doświadczenia życia.

  • … i wiele innych.

Termin:
25-27 sierpnia, 10:00-18:00

Inwestycja:
970 PLN

Więcej informacji:
Mezczyzna.wPelni.com

Mężczyzno…
zarejestruj się i dołącz do nas już dzisiaj. MęskiePlemię.pl czeka na Ciebie.

Kobieto…
poruszona światem świadomej męskości, udostępnij to wydarzenie i zainspiruj ważnych Mężczyzn ze swojego otoczenia. Budzimy się, by na nowo pojednać się z Wami.

Posłuchaj audycji „Szeptem” z udziałem Kuby:

A jeżeli chcesz poznać nas bliżej to posłuchaj:

Prowadzący: Kuba Bania Izbicki

Z zawodu psycholog, trener i holiterapeuta.
Z pasji niestrudzony poszukiwacz sposobów ludzkiego spełnienia.
Pracuje warsztatowo i terapeutycznie metodą Holistycznej Reintegracji stanowiącej spójny, kompleksowy system pracy z człowiekiem, łączący współczesną wiedzę akademicką z niekonwencjonalnymi metodami pochodzącymi z nurtów zorganizowanych wokół 8 głównych obszarów naszej ludzkiej natury.
Jest typowym przykładem archetypu Zranionego Uzdrowiciela (Wounded Healer), który przeszedł daleką i trudną drogę osobistej transformacji. Od miejsca gdzie własna trauma obciąża i całkowicie odbiera wolę życia, do miejsca gdzie stanowi przepracowany dar i zasoby do dzielenia się i pracy z drugim człowiekiem.
Po okresie zachwytu i rozczarowania naukowym dorobkiem świata zachodniego, od ponad 20 lat podąża ścieżką ucieleśnionej duchowości w nurcie niedualnym (non duality) i tantrycznym. W swojej pracy łączy szerokie podejście od ducha do ciała, od umysłu do emocji, od systemu pochodzenia do osobistych wzorców obciążeń i możliwości, od bioenergetyki do wewnętrznego celu zapewniającego życiowe spełnienie.
Artystyczną samorealizację znajduje fotografując człowieka poruszenia w procesie przebudzenia.
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn