fbpx

Wieczór z Mantrami

ww (9)
Zapraszamy Was na wieczorne, wspólne śpiewanie.
 
Nic tak nie wznosi ducha i nie otwiera serc jak śpiew w grupie. Śpiew łączy ludzi w różnym wieku, o różnych poglądach czy statusie.
 
Słyszenie siebie i innych w uwspólnionym brzmieniu jest doznaniem innym niż koncert, gdzie my jesteśmy tylko odbiorcą, a nadawcą jest wykonawca na estradzie. Wyzwala z nieśmiałości i odrętwienia. W Polsce coraz mniej i rzadziej śpiewamy razem, nawet biesiadnie, nawet festiwalowo, bo wszechobecna elektronika i nagłośnienie przejmują dowodzenie.
 
Śpiewanie mantr i kirtanu, bhajanów jest dodatkowo doświadczeniem pięknym duchowo, ponieważ uwznioślające a jednocześnie proste teksty nakierowują naszą uwagę i energię na rejestry ponad naszymi codziennymi zmaganiami. Ich powtarzalność i muzyka koją stres, redukują niepokój i budzą nasze subtelne uczucia takie jak błogość, zaufanie, otwartość z lekką nutą nostalgii i refleksji, niektóre mantry są czasem melancholijne, a inne wprost radosne. Wspólny rytm spaja fundament wspólnoty.
 
Tego wieczoru spotkamy się z mantrami znanymi z tradycji jogi kundalini wg YB, mającymi swe źródło w Pendżabie (Płn. Indie) – ale też zaśpiewamy kilka bhajanów popularyzowanych przez Ammę (Płd. Indie). Jako akompaniament towarzyszyć nam będzie harmonium, bęben i gitara, a jeśli chcecie przynieść swoje małe akustyczne instrumenty rytmiczne (najlepiej grzechotki), to zapraszamy serdecznie.
 
Nasze śpiewanie będzie też wyjątkowe z powodu doborowego miejsca i wspólnoty tworzonych przez Anię Matuszkiewicz i jej ekipę. Bądźcie z nami w ten wyjątkowy magiczny październikowy wieczór.
 
Inwestycja:
Pragnieniem naszym jest organizowanie takich spotkań za wolne datki – tak aby sfinansować przestrzeń w której się spotykamy i czas prowadzących.
 
Przynieś ile czujesz, ile możesz ze świadomością tego czego uczył nas Jogi Bhajan – „tyle ile wniesiesz – tyle wyjmiesz”…
 
Możesz zapłacić gotówką lub przelewem – dane w mailu potwierdzającym zapis.
Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Prosimy o zapisy pod mailem info@strefabycia.pl
 
Kiedy zapisujesz się na takie spotkanie pamiętaj, że blokujesz miejsce. Jeśli postanowisz nie dołączyć – nawet w ostatniej chwili – prosimy – poinformuj nas o tym. Daj szansę wszystkim oczekującym dołączyć do takiego spotkania. Liczymy na Ciebie.

Prowadząca: Agnieszka Hari Kartar

Nauczyciel kundalini jogi wg YB. i Trener nauczycieli na kursach instruktorskich KY I stopnia.
Nauczyciel unikatowej metody Naada Jogi, jogi oczyszczania umysłu i energii za pomocą dźwięku i wibracji wg Vemu Mukundy i Stefano Manfrina.
Konsultant metody pracy rozwojowej z sekwencjami liczb Karam Kriya wg Shiva Charana S.
Konsultant ajurwedy w teamie dr Partapa Chauchana z Jiva Ajurveda, Indie.
Naturoterapeuta w zakresie przeciwdziałania skutkom stresu przez art-terapię, muzyko-terapię, dietę, naukę głębokiego relaksu, zabiegi i masaże.
Warsztaty i kursy w całej Polsce.
Konsultacje indywidualne on-line
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn