fbpx

Prosty Kurs Medytacji

Grafiki www (4)

Miliony ludzi na całym świecie praktykują medytację i czerpią z niej siłę, spokój i poczucie harmonii.

Chcesz poznać różne techniki medytacji? Chcesz medytować, a nie wiesz od czego zacząć? Próbowałeś medytacji, ale chcesz zbudować lub ugruntować codzienną praktykę?
Jest Ci trudno stawiać czoła wyzwaniom życia? Brakuje Ci spokoju, cierpliwości, poczucia kierunku i sensu?
Zapraszamy Cię w podróż do świata medytacji. Będzie to podróż z przygodami 🙂

To kurs bardzo praktyczny – bez długich wykładów i mnóstwa teorii. Będzie przede wszystkim praktyka, praktyka, praktyka… Bo medytacja działa pod warunkiem, że ją robimy 🙂
Medytacja jest lekiem na wiele problemów, z którymi borykamy się na co dzień.
Spotkasz się ze sobą, ze swoim umysłem i sercem. Nauczysz się być obserwatorem swoich myśli i emocji. Zobaczysz, że medytacja jest dla nas stanem naturalnym. Doświadczysz różnych technik medytacyjnych i poczujesz, która z nich najbardziej Ci odpowiada – wybór należy do Ciebie 🙂
Rozwiejemy też różne mity, które wokół medytacji narosły. Będziemy rozmawiać o naszych odczuciach i doświadczeniach podczas praktyki, o tym co łatwe i co sprawia trudność, w życzliwej atmosferze otwartości i akceptacji.

O korzyściach z medytacji dla ciała i umysłu napisano tysiące stron. Na pewno wiecie, że medytacja usuwa napięcia i stres, wspomaga samoleczenie organizmu, łagodzi depresyjne nastroje i zaburzenia snu, obniża ciśnienie krwi i pomaga w leczeniu innych chorób układu krążenia, poprawia koncentrację, kreatywność i daje poczucie dobrostanu.
Ja traktuję medytację jako podstawowe narzędzie higieny umysłu. Czym dla naszego ciała jest codzienny prysznic, tym dla umysłu jest medytacja.

Kurs stanowi całość, która prowadzi do zbudowania własnej codziennej praktyki medytacyjnej. Oczywiście, jeśli zechcesz 🙂
Podaruj sobie ten czas, te 5 spotkań, jako inwestycję w siebie, aby żyło Ci się lżej, ale też jako prezent dla ludzi wśród których żyjesz, bo dzięki medytacji Twoje relacje z innymi wejdą na wyższy poziom. 40 dni to akurat tyle czasu ile potrzeba aby zbudować nowy nawyk.

CZAS
3 marca
(piątek), 19:00-21:00  –  Wprowadzenie: Medytacja – po co, jak, dla kogo? Medytacja z oddechem

18 marca (sobota), 19:00-21:00 –  Uważność

24 marca (piątek), 19:00-21:00  – Medytacja z mantrą

2 kwietnia (niedziela), 19:00-21:00 –  Medytacja w ciszy

14 kwietnia (piątek), 19:00-21:00 –  Medytacja w życiu codziennym – wytrwałość i piękno systematycznej praktyki

Jak się przygotować? Włóż swobodny strój. Będziemy siedzieć na matach, można też na krześle.  Na początku zajęć wykonamy kilka prostych ćwiczeń, aby nasze ciało przygotowało się do medytacji. Przyjdź po lekkim posiłku, weź ze sobą coś do picia.

Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w medytacji ani w jodze.

Jeśli masz pytania – jesteśmy do dyspozycji 🙂

Serdecznie zapraszamy!

Inwestycja: 
650 PLN 

Jeżeli finanse powstrzymują Cię przed dołączeniem do kursu, daj znać, znajdziemy rozwiązanie 🙂

Prowadząca: Ania Mostowicz 

Uczę jogi kundalini od 10 lat i popularyzuję tzw. jogę korporacyjną – zajęcia w miejscu pracy. Jestem założycielką projektu Duranta Virya (z sanskrytu: Niewyczerpana Energia).  Ukończyłam kursy nauczycielskie jogi kundalini 1 i 2 stopnia według przekazu Yogi Bhajana, certyfikowane przez KRI- Kundalini Research Institute. Medytacja jest integralną i kluczową częścią jogi kundalini. Poznawałam też techniki medytacji i pracy z umysłem na warsztatach i kursach, m. im. metod Inteo, Silvy, Dwupunktu, uważności.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn