fbpx

Kurs Naada Jogi

kurs 4-weekendowy

Zapraszamy na kurs NAADa JOGI, który przede wszystkim uwrażliwi Twój układ nerwowy, a tym samym całe ciało, umysł i psyche – na tony, dźwięki, brzmienia i wibracje. Dzięki temu poczujesz, że jesteś wspaniałym, doskonałym instrumentem o wielu strunach, drgających przy pomocy dźwięku Twojego własnego głosu. Obudzisz słuch muzyczny, głos i czucie ciałem. Energia przestanie być mistycznym zjawiskiem, a stanie się wehikułem którym nauczysz się kierować zależnie od skierowania jej poprzez uczucia i stany psychiczne.

Terminy kursu:

 1. 9-10 września 2023 – moduł podstaw i współczucia
 2. 23-24 września 2023 – moduł dla tych, którzy chcą uczyć się gry na harmonium od zera. Trzeba mieć harmonium albo klawiaturę elektroniczną.
  Udział opcjonalny.
 3. 14-15 października 2023 – moduł pracy ze złością i depresją
 4. 4-5 listopada 2023 – moduł pracy z energią seksualną i miłością romantyczną vs duchową
  (sobota g. 11:00-19:00 i niedziela g. 9:00-17:00).

Coraz mocniej doświadczamy specyfiki obecnych czasów – niemal każdego dosięga już konieczność transformacji paradygmatów, priorytetów i potrzeb wobec zachodzących zmian. Można powiedzieć, że to co dotychczas znaliśmy – rozstroiło się i już nie gra. Ten proces powtarza się na Ziemi cyklicznie zmuszając nas wszystkich do ewolucji wraz z nią. Musimy porzucić stary wzór na rzecz nowego, który się jeszcze nie utkał. Starą kompozycję, która się już ograła zostawiamy na rzecz nowej, którą razem teraz komponujemy. To faza chaosu, w której każdy słyszy czuje i jest pobudzany przez kakofonię przeróżnych wibracji i bodźców energetycznych, nie wiedząc za którymi pójść i czego się trzymać. Dlatego tak ważne jest dostrajanie się do swojego poczucia siebie, harmonizowanie wewnętrzne, zestrajanie z innymi w melodyjny sposób.

W trakcie kursu będziemy ćwiczyć podstawy muzyki takie jak: rytm, zdolność utrzymania równego tempa, artykulacja głosek, prawidłowy oddech i rozluźnienie strun głosowych. Dowiemy się czym jest wschodnia wersja gamy – raga i czym się różni od zachodniej. Nauczymy się prowadzić energię po swoim ciele. Doświadczymy jak wibracja naszego głosu i dźwięki harmonium masują nasz mózg i organy wewnętrzne, relaksując je i doprowadzając do stanu równowagi. Oprócz zmysłu słuchu, uaktywnimy również zmysł dotyku odbierający drgania fal dźwiękowych.

Prezentowane nauki pochodzą z Naada Jogi, Laya Jogi, Mantra Jogi i Kundalini Jogi. Metoda pracy z głosem i emocjami , uczona na kursie, została opracowana przez Vemu Mukundę i rozwinięta przez Stefano Manfrina. Mantry i shabd (pieśni, psalmy, kirtan), które będą wykorzystane na kursie pochodzą z Kundalini Jogi wg Y.Bhajana i Indii Płn-Zach.

Kurs jest przeznaczony dla wszystkich osób chcących nawiązać kontakt z własnym głosem i ciałem dla lepszej komunikacji ze sobą i z innymi. Zapraszamy instruktorów jogi, szczególnie Kundalini Jogi, którzy chcą otworzyć swój głos na intonację mantr oraz na pracę ze strumieniem dźwięku i wibracją. Zapraszamy również muzyków zainteresowanych metodami pracy z głosem z Dalekiego Wschodu.

Ogólny program kursu:

 • podstawy teoretyczne Naada Jogi, Laya Jogi i Mantra Jogi
 • nauka otwierania ciała i głosu na dźwięk
 • nauka słuchania ciałem
 • umiejętność dostrajania: PĘPEK – SERCE – SZYSZYNKA
 • energia głosu a wibracja dźwięku w relaksie
 • ćwiczenie tempa i rytmu (1 czakra)
 • ćwiczenia artykulacji głosek
 • skala muzyczna: oktawa i jej 3 wysokości (środkowa, niższa i wyższa)
 • raga: obwód energetyczny wywołany dźwiękiem
 • rasa: nastrój, czyli stan umysłu i psychiki wywołany brzmieniem
 • alapp: podążanie głosem za strumieniem dźwięku ragi i wzbudzanie obwodu energii
 • transformacja i sublimacja uczuć i emocji w harmonijne stany umysłu i nastroje: praca z gniewem i depresją, wzbudzanie radości, wyrównanej pozytywności, spokoju, duchowej miłości itp.
 • mantra: rytm, wymowa, projekcja – praktyka mantr Kundalini Jogi wg Y.Bhajana
 • shabd i geeta: strumień dźwięku ragi z tekstem, wypełniony Naad i Naam
 • praktyka

Inwestycja:

2100 PLN za 3 moduły (1,3,4)  lub 2700 PLN za 4 moduły (1,2,3,4) z nauką gry na harmonium.

————————————
Zapisy na ten warsztat prowadzimy poprzez sklep. Tu kupisz wejściówkę na to spotkanie co jest równoznaczne z rezerwacją miejsca.

Link do sklepu:

Prowadząca: Agnieszka Hari Kartar

Nauczyciel kundalini jogi wg YB. i Trener nauczycieli
Nauczyciel unikatowej metody Naada Jogi, jogi oczyszczania umysłu i energii za pomocą dźwięku i wibracji wg Vemu Mukundy i Stefano Manfrina.
Konsultant metody pracy rozwojowej z sekwencjami liczb Karam Kriya wg Shiva Charana S.
Konsultant ajurwedy w teamie dr Partapa Chauchana z Jiva Ajurveda, Indie.
Naturoterapeuta w zakresie przeciwdziałania skutkom stresu przez art-terapię, muzyko-terapię, dietę, naukę głębokiego relaksu, zabiegi i masaże.
Warsztaty i kursy w całej Polsce.
Konsultacje indywidualne on-line

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn