fbpx

Krąg Kobiet i Mężczyzn – Ustawienia Hellingera

www (9)

Tym razem w kręgu, w którym zasiądą mężczyźni i kobiety, rzucimy światło na metodę ustawień systemowych Berta Hellingera. Rozpoczniemy krótką pogadanką na jej temat oraz przedstawienie podstawowych założeń, po czym przejdziemy do praktyki.

Staniemy w Polu własnej rodziny i sprawdzimy, jak mamy się z mamą i tatą, na ile jesteśmy gotowi przyjąć całą ich miłość, dokładnie taką, jaka była, a co za tym idzie – móc realizować własne szczęście – a na ile jeszcze potrzebujemy skontaktować się z wypartymi emocjami z dzieciństwa.

Następnie, pracując nadal w Polu, postawimy wybrany osobisty problem i poddając się prowadzeniu, spróbujemy spojrzeć na blokadę i rozwiązanie.

Zakończymy medytacją z przodkami.

Jeśli zastanawiasz się, czy ten rodzaj pracy jest dla Ciebie  – przyjdź, to wspaniała okazja do tego, aby się przekonać.

O METODZIE

Metoda Ustawień Systemowych Berta Hellingera budzi różne odczucia dla tych, którzy nigdy jej nie zasmakowali. Oscyluje ona wokół teorii pól morficznych oraz epigenetyki, które – w uproszczeniu – mówią o sposobie dziedziczenia informacji w obrębie gatunku oraz o jego zbiorowej pamięci, do której wszyscy mamy mieć dostęp.

Kluczowym założeniem metody jest twierdzenie, że możemy uzyskać dostęp do Pola naszej rodziny. To tam poszukujemy przyczyn własnych trudności, odnajdując schematy, jakimi kierowali się nasi przodkowie i pozwalając sobie na zobaczenie ich historii (nie poprzez wiedzę o nich, ale porzez wczucie się w ich sytuację!) oraz ukłonienie się przed ich losem, aby przerwać to, co nieświadomie powtarzamy („niesiemy za nich”).

Zaznajamiając się z tą metodą zaczynamy rozpatrywać własne życie w kontekście funkcjonowania systemu rodzinnego jako całości, w której każdy ma odpowiednie miejsce i nikt nie może być wykluczony, czy oceniony.

Jeśli ten porządek jest zaburzony, możemy identyfikować się z osobą, którą wykluczono lub w jakiś inny sposób nie uznano. W języku Hellingera nazywa się to uwikłaniem w czyjś los. Często także pokazuje się tzw. przerwany nurt miłości, który np. na skutek separacji z rodzicami nie pozwolił na wykształcenie się bezpiecznej więzi z nimi. Czasem okazuje się, że jesteśmy połączeni np. z ofiarą przemocy i głęboko w duszy chcemy cierpieć razem z nią.

Ustawienia systemowe odkrywają te dynamiki i pozwalają na dostęp do głęboko nieuświadomionych przyczyn naszych problemów, a poprzez kontakt z wypieranymi emocjami (energią), jakie uwalniamy w trakcie ustawienia, na realną życiową zmianę.

Data i miejsce:
8 października 2023, g.16:00-20:00

Strefa Bycia – Twoja przestrzeń rozwoju, ul. św. Mikołaja 1

Inwestycja:
Pragnieniem naszym jest organizowanie takich spotkań za wolne datki – tak aby sfinansować przestrzeń w której się spotykamy i czas prowadzących.
 
Przynieś ile czujesz, ile możesz ze świadomością tego czego uczył nas Jogi Bhajan – „tyle ile wniesiesz – tyle wyjmiesz”…
 
Możesz zapłacić gotówką lub przelewem – dane w mailu potwierdzającym zapis.
Ilość miejsc jest ograniczona.
 
Prosimy o zapisy pod mailem info@strefabycia.pl
 
Kiedy zapisujesz się na takie spotkanie pamiętaj, że blokujesz miejsce. Jeśli postanowisz nie dołączyć – nawet w ostatniej chwili – prosimy – poinformuj nas o tym. Daj szansę wszystkim oczekującym dołączyć do takiego spotkania. Liczymy na Ciebie.

Prowadząca: Magdalena Stelmasik

Terapeutka pracy z ciałem i emocjami poprzez masaż, oddech, dźwięk i ruch, instruktor jogi i medytacji, pedagog. Od lat na ścieżce prowadzącej do własnego wnętrza, pasjonatka metod uwalniania emocji poprzez ciało. Uczestniczka, asystentka oraz współprowadząca na warsztatach rozwojowych, w duchu terapii wglądu, jogi, medytacji, pracy z ciałem, procesu zmiany uwarunkowań dla kobiet, ustawień systemowych, szamanizmu, tantry.

Z ustawieniami po raz pierwszy zetknęłam się w 2016. Od tamtej pory, aby rozwikłać własne problemy i zgłębić metodę, brałam udział w warsztatach wielu czołowych polskich ustawiaczy: I. Kopp, K. Derda, M. Dembowska, A. Brzozowska. Ukończyłam Szkołę Ustawień oraz warsztat superwizyjny Master Class u MałgorzatyRajchert-Lewandowskiej. Wciąż regularnie biorę udział w ustawieniach, zgłębiając pracę w Polu. Na co dzień wspieram innych w dochodzeniu do podświadomych wzorców przez pracę z ciałem – głównie poprzez masaż energetyczny. To podczas takich sesji odkryłam, że czytam Pole i, nie mając jeszcze odpowiednich kompetencji, informowałam klientów, co widziałam i często proponowałam udanie się na ustawienia. Moje wglądy okazywały się trafne, co popchnęło mnie do podjęcia decyzji o ukończeniu Szkoły Ustawień i włączenia tej metody w swój zawodowy warsztat.

Prowadząca: Anna Matuszkiewicz

– INSTRUKTORKA JOGI KUNDALINI (KRI), NAUCZYCIELKA ŚWIADOMEGO ODDECHU, MEDYTACJI, INSPIRTORKA ZMIAN.

Pomagam ludziom podnieść jakość życia poprzez pracę z ciałem, poszerzenie świadomości, rozbrojenie schematów, masek, programów które nie pozwalają im żyć pełnią – w radości, spełnieniu i przepływie.

Łącząc wiele metod rozwoju osobistego stworzyłam Metodykę „Program Delete”. Uczę jak prostymi metodami opanować szalejące emocje, gospodarować swoją energią, w szybki sposób sięgając po nią kiedy jest potrzebna lub odprężyć ciało i umysł kiedy jest na to czas.
Pomagam odnaleźć w sobie samym pokłady spokoju, kreatywności, mocy, chęci i gotowości do komunikacji i porozumienia. Pokazuję, jak dotrzeć do prawdy o sobie – sobie prawdziwym – tym kim jesteśmy poza rolami jakie odgrywamy na co dzień.

Przez ponad 20 lat pracowałam w międzynarodowym biznesie. Znam dobrze i rozumiem Twoje życiowe problemy. Równolegle z biznesową pasją rozwijałam przez wiele lat swoje powołanie – jestem nauczycielką Jogi Kundalini (KRI Certified), świadomego
oddechu i medytacji. W tej chwili skupiam się na edukacji, coachingu, wspieraniu procesów rozwojowych moich studentów. Prowadzę zajęcia indywidualne, grupowe, wykłady i programy mentoringowe online i offline.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn