fbpx

Kobieta w Cyklu Mocy: Tantra, Medycyna Chińska I Szamanizm Dla Kobiecej Esencji i Witalnej Miednicy

292363488_613652073518126_5004874767743171848_n
~ ~KOBIETA W CYKLU MOCY~ ~
TANTRA – MEDYCYNA CHIŃSKA – SZAMANIZM
Dla Kobiecej Esencji i Witalnej Miednicy
9-11.09.2022 Strefa Bycia, Warszawa
 
„They gave you straight lines when your true language is a circle.” („Dali Ci proste linie, podczas gdy Twoim prawdziwym językiem jest krąg.”)
Maya Luna
 
KOBIETO,
JAKA JEST TWOJA RELACJA Z CYKLICZNOŚCIĄ, MOCĄ KRĘGU?
A JAKA Z TWOJĄ MIEDNICĄ, CENTRUM TWOJEJ ENERGII ŻYCIOWEJ? 
 
Nie myśl nad odpowiedzią – nie szukaj jej w głowie.
Połóż jedną rękę na swoim podbrzuszu, z jakością dotyku, który niczego od Twojego Łona nie chce. Łącząc się z mocą okręgu – wyrażającego się w cyklach przemian, w których uczestniczysz. Wpisanego także w kształt Twojego Łona.
 
Cykl menstruacyjny. Cykl pór roku i żywiołów. Moc kiełkowania, rozkwitu, obumierania i… powrotu do nowego życia.
Dzień i Noc. Wdech i Wydech.
Księżyc w Nowiu i Pełni. Zasiewanie i zbieranie.
Inspiracja, gromadzenie & odpuszczanie.
 
Weź kilka głębszych oddechów. Być może zechcesz zamknąć na chwilę oczy.
I poczuj…
 • Na ile korzystasz z Mocy, jaką daje pełny cykl, pełny okrąg ruchu energii po pełnym okręgu?
 • Jeżeli jesteś kobietą menstruującą*, czy żyjesz w harmonii ze swoim cyklem miesięcznym (korzystając z wyjątkowych dla każdej fazy darów), czy może stawiasz sobie „męskie” oczekiwania „zmierzania do celu” po linii prostej – wydatkując swoją energię bez względu na jej naturalny poziom, związany z Twoim cyklem? 
  *Jeżeli jesteś kobietą, która z różnych względów nie menstruuje, wciąż możesz odpowiedzieć sobie na to pytanie w odniesieniu do innych cykli przemian obecnych w Twoim życiu
 • Czy i na jakie sposoby świadomie dbasz o zdrowie, odżywienie, komfort i przyjemność swojej Miednicy?
 • Jak często dajesz swojej Miednicy kochający dotyk i stwarzasz okazje do przyjmowania takiego dotyku?
 • Jakim językiem komunikuje się z Tobą Twoje Miednica? 
Jest…
radosna, roztańczona, przyjemnie ciepła w swojej jasnej do pojęcia ekspresji czy…
trudna w zrozumieniu, bolesna, problematyczna (wysyłając Ci różne wiadomości, zwane potocznie „problemami kobiecymi”)?
 
Nie biczuj się, jeśli Twoje odpowiedzi są (jeszcze) dalekie, od miejsca, w którym chciałabyś się znajdować – A jeśli jest całkiem dobrze to wspaniale! I wyobraź sobie jak może być jeszcze lepiej, pełniej, PRZYJEMNIEJ!! 
 
Puść oczekiwania (które są częścią uwarunkowań odcinających Nas, Kobiety, od Pełni swojej naturalnej Mocy) i OTWÓRZ SIĘ NA OBFITOŚĆ – kompilację mądrości związanej z Kobiecością, zawartych w przekazach Medycyny Chińskiej, Szamanizmu i Tantry!! 
 
Otrzymasz wyjątkową i niepowtarzalną dawkę wiedzy i nakarmienia dla naszego umysłu (czyli tego, co w Tantrze jest zasadą męską), abyś mogła lepiej zatroszczyć się o potrzeby świątyni Twojego ciała (a więc to, co kobiece).
 
MEDYCYNA CHIŃSKA
Kobieta jako istota YIN przynależy do Ziemi oraz jest skojarzona z cyklem Księżyca. Nasze całe życie podlega temu naturalnemu rytmowi. Znajomość oraz zrozumienie poszczególnych faz cyklu oraz zmian zachodzących w naszym ciele i umyśle w ciągu miesiąca pozwoli nam odnaleźć równowagę energetyczna, a zatem zdrowie zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowo-emocjonalnym.
 
 • Na warsztacie dowiecie się:
  O życiowym cyklu Kobiety czyli o zmianach które zachodzą w nas co 7 lat
 • O cyklu menstruacyjnym ( czyli miesięcznym) wg Medycyny Chińskiej oraz związanymi z nimi potrzebami naszego ciała
 • Dlaczego miesiączka jest takim wyjątkowym czasem i jak najlepiej można jej doświadczać
 • Jak zadbać o siebie w poszczególnych fazach cyklu aby nie tracić swojej energii
  – kiedy odpoczywać a kiedy się poruszać
  – kiedy wzmacniać krew i qi ( energie) i jak można to zrobić
  – jak odżywiać się w poszczególnych fazach cyklu aby pożywienie nam służyło
  – jak radzić sobie z PMS
  – jak pomóc sobie w bolesnych miesiączkach oraz innych dolegliwościach ginekologicznych
 • Co mówi Twoja miednica?
 
SZAMANIZM
Wejdziemy także w procę z naszą kobiecością i cyklami mocy w SZAMAŃSKIM KRĘGU ŻYCIA. Doświadczymy naszej relacji z poszczególnymi jego częściami – 
połączonymi z Kierunkami, porami roku i fazami życia oraz naszego cyklu miesięcznego. Przekonując się, że choć być może współczesne społeczeństwo oczekuje od Nas ciągłej produktywności, promienności i stałości – PEŁNIA MOCY KOBIETY LEŻY W PEŁNI CYKLU JEJ PRZEMIAN.
 
Wreszcie, doświadczymy też karmiących i odżywiających nasze Ciała praktyk i rytuałów, mających swoje źródło w TANTRZE I SZTUKACH ŚWIĄTYNNYCH! 
Odżywimy nasze Miednice w tańcu, poruszymy energią poprzez masaże i pobędziemy w bliskości z innymi Kobietami. Korzystając z pradawnej mądrości sztuk świątynnych, połączymy się z energią wewnętrznych sióstr-kapłanek, wspierających się wzajemnie w poszerzaniu pojemności naszych ciał, świętych naczyń na przepływ ziemsko-kosmicznej energii seksualnej. Dzięki tej części naszej wspólnej podróży skontaktujesz się z wewnętrzną uzdrowicielką, która w kochającej obecności potrafi służyć innym kobietom jak i samej sobie w powrocie do równowagi cielesno-energetycznej.
 
CZEGO MOŻESZ SIĘ SPODZIEWAĆ:
 • Głębszego połączenia z esencją kobiecości poprzez pogłębienie Twojej relacji z różnymi formami cykliczności w Twoim życiu
 • Otwierających przepływ energii seksualnej medytacji aktywnych Osho
 • Praktyk i rytuałów tantrycznych, w tym świątynnej pracy z uzdrawianiem i rozbrajaniem miednicy (w parach)
 • Poznasz mądrość cyklu menstruacyjnego wg medycyny Chińskiej, a dzięki temu nauczysz się być bliżej siebie i swoich potrzeb
 • Dowiesz się jak możesz wspierać swoje ciało w poszczególnych fazach cyklu poprzez odżywianie, ruch, odpoczynek
 • Dowiesz się jak możesz sobie pomoc w dolegliwościach tj PMS, bolesne miesiączki z punktu widzenia med. chińskiej
 • Pracy z szamańskim kręgiem życia i energii, pozwalającej Tobie doświadczyć na głębokim poziomie Twojej relacji z różnymi aspektami i fazami cyklu Twojej indywidualnej energii oraz Twoją relację z kolektywnym, ziemskim przepływem energii życiowej, Matki Ziemi
 • Pobędziesz z innymi kobietami w bliskości i otwartości, w harmonizującej i honorującej nasze podobieństwa i różnice atmosferze
 
!Warsztat jest otwarty dla wszystkich Kobiet, niezależnie od wieku, historii relacji ze swoim ciałem i seksualnością, doświadczenia! 
 
CZAS I MIEJSCE:
9-11.09.2022r.
Strefa Bycia – ul. Świętego Mikołaja 1 01-307 Warszawa
 
Nasz warsztat rozpoczniemy ok. godziny 18:30 w piątek.
W sobotę spędzimy razem cały dzień z ok. 2-godzinną przerwą na obiad.
W niedzielę zakończymy w porze obiadowej, ok. godziny 15:00.
 
WARSZTAT STACJONARNY (wyżywienie i ewentualne noclegi dla uczestniczek spoza Warszawy organizowane we własnym zakresie)
 
WARUNKI UDZIAŁU:
Warunkiem udziału jest wpłata bezzwrotnej zaliczki w wysokości 200 zł w ciągu 5 dni od przesłania zgłoszenia.
Zgłoszenia chęci udziału należy kierować na adres mailowy: kach_sun@interia.pl
 
INWESTYCJA:
I cena do 20.07 – 700 zł
II cena do 9.08. – 800 zł
III cena do końca sierpnia – 850 zł
Cena od 1 września – 900 zł

Prowadząca: Monika Abrazo

Tantryczka i szamanka w świątyniach natury i codzienności. Kapłanka medycyny Cacao. Od kilku lat kroczę ścieżką uzdrawiania i wspierania osób różnych tożsamości psychoseksualnych i doświadczeń relacyjnych w manifestowaniu swojej Pełni Życia.
Łączę praktyki tantry tybetańskiej i sztuk świątynnych z technikami zachodniej neo-tantry, uzdrawiania seksualnego i terapii traumy (Somatic Experiencing, NeuroAffective Relational Model).
Certyfikowana Masażystka Tantryczna w szkole Johna Hawkena i Freyi Wolnej Paths of Transformation, ukończyłam również Holistyczny Kurs Masażu Tantrycznego pod kierunkiem Dechena Dorje w Domu Tantry (House of Tantra), kurs Sexual Healing and De-Armouring The Gaia Method DEBST u Susanne Roursgaard w Holandii oraz TRENING TANTRA WOMAN w szkole Prem Santoshi, z którą współpracuję jako apprentice teacher. Wspieram także szkołę Art of Love, Shachar Caspi w treningu dla facylitatorów warsztatów transformacyjnych, który również ukończyłam.
Towarzyszę w odzyskiwaniu i pogłębianiu kontaktu z drzemiącym w każdej Istocie potencjałem energii Kundalini i stawaniu w pełni Mocy.

Prowadząca: Katarzyna Wujda

Kobieta w swojej Mocy, ta która Wie, pasjonatka podróży po Azji i Afryce.
Jestem dyplomowaną terapeutką Medycyny Chińskiej. Ukończyłam kilkuletnia szkołę medycyny chińskiej oraz wiele kursów ( więcej na stronie www.chinska-medycyna.pl), wciąż się uczę i rozwijam.
Zajmuje się głównie akupunkturą oraz dietetyką. Fascynują mnie tajniki ginekologii med. chińskiej oraz cyklu miesięcznego. Jestem głęboko przekonana, że życie w harmonii z naszym kobiecym cyklem oraz umiejętność obserwacji i słuchania siebie to droga do zdrowego i pełnego życia.
Jestem także masażystką tantryczną. Ukończyłam kurs masażu Johna Hawkena oraz Freya Wolna.
Pracuję głownie z kobietami, towarzysząc im w procesie doświadczania swojej Kobiecości, poszukiwania harmonii, ukochiwania swoich nieakceptowanych części i przechodzenia przez to, co trudne.
W swojej pracy czerpię z obydwóch ścieżek.
Dużą cześć mojego życia stanowią podróże po Azji południowo-wschodniej, z której czerpie inspiracje duchowe oraz po Afryce, która daje mi uziemienie i poczucie powrotu do łona.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn