fbpx

Joga Świadomej Ciąży

19

Ciąża to czas zmian, transformacji, podróż w nieznane. Zmianom ulega funkcjonowanie wszystkich systemów w organizmie. Nic dziwnego, że Przyszła Mama może doświadczać wielu dolegliwości fizycznych, intensywniej odczuwać, poznać co to niepokój o przyszłość.

Oto w Jej ciele rozwija się nowe życie. Mała istota, którą jeszcze trudno sobie wyobrazić, a która już dobitnie daje znać o sobie poprzez zmiany hormonalne, intensywne sny, nowe smaki. Joga stanowi dyscyplinę, która niezwykle efektywnie wspiera w tym wyjątkowym okresie. Regularna praktyka jogi umożliwia Przyszłej Mamie utrzymać zmieniające się ciało w dobrej kondycji, kontrolować, a nawet pozbyć się pobolewania pleców czy bioder, budować siłę i poprawiać elastyczność. Joga to jednak więcej niż tylko zestaw efektywnych, świetnie dobranych ćwiczeń. Joga jest niczym drogowskaz prowadzący do wewnętrznej siły i spokoju, do tej przestrzeni w środku, do naszej wewnętrznej gawry. Jeśli ją odnajdziemy w czasie porodu – poród naszego dziecka staje się ekscytującym wydarzeniem. Sama tego doświadczyłam.

Dołącz do jogicznego grona Przyszłych Mam! Razem będziemy zdobywać siłę, wsłuchiwać się w głos intuicji, ćwiczyć, nawiązywać więź z maleństwem. Poczujemy, jak wyjątkowy jest czas ciąży. Zapraszamy Cię serdecznie!

Czego doświadczysz na zajęciach?
Zajęcia inspirowane są vinyasa i kundalini jogą. Składają się z sekwencji ćwiczeń, pracy z oddechem, koncentracji, z elementami wizualizacji. Podczas praktyki stosujemy techniki zwiększające świadomość ciała. Ćwiczymy i medytujemy w bezpiecznej i przytulnej przestrzeni kobiecego kręgu.

Joga Świadomej Ciąży wzmacnia, wspiera, inspiruje oraz pomaga Przyszłym Mamom odkryć siłę oraz drzemiącą w nich intuicję. Celem zajęć jest wzmocnienie i zrelaksowanie ciała oraz umysłu, a także wspieranie Kobiet podczas ich wędrówki w macierzyństwo, umożliwienie im odnalezienia wewnętrznego spokoju i siły, kiedy wszystko wokół ulega zmianie.

Joga Świadomej Ciąży balansuje emocje, wzmacnia ciało i umysł. Joga pozwala złagodzić dyskomfort fizyczny związany ze zmieniającym się ciałem. Pomaga w przypadku bólu pleców i bioder, stawów czy skurczów mięśni. Regularna praktyka podnosi jakość snu, zapobiega gromadzeniu się wody w organizmie i utrzymuje Mamę w dobrej kondycji.
Zajęcia bezpośrednio przygotowują do porodu. Uczymy się pozycji, które pomagają Dzidziusiowi odbyć wędrówkę do kanału rodnego i na świat. Przygotowujemy się, jak sobie radzić ze strachem oraz wzmacniamy oddech tak, aby pozostał mocny i głęboki podczas wielkiego wydarzenia.

Środy, godz. 10:30

Zbieramy grupę – zajęcia wystartują po zebraniu minimum 5 osób.
W przypadku zainteresowania bardzo prosimy o wiadomość na info@strefabycia.pl

Terminarz zajęć znajdziesz w linku – https://wod.guru/grafik/strefabycia

Możliwość kupna pojedynczego biletu (60 PLN) lub karnetu na 4, 6, 8 i 10 wejść (im więcej wejść tym cena pojedynczego spada) – https://wod.guru/athlete-registration-form/strefabycia

Uwaga – karnety w Strefie Bycia są karnetami typu OPEN. Kupując karnet masz możliwość uczestniczenia w dowolnych zajęciach odbywających się w tygodniu (poza warsztatami, na które obowiązują osobne bilety i organizowane są zazwyczaj w weekendy). 

Czyli na jednym karnecie możesz pójść na różnego rodzaju zajęcia (i dla dorosłych, i np. wykorzystać go na jogę dla dzieci, jeżeli masz młodych joginów w domu), jak również podarować wejście swojej rodzinie lub przyjaciołom. 

Zapraszamy :)!

Prowadząca: Justyna Szydło

Jestem nauczycielką jogi hormonalnej i prenatalnej, dyplomowaną konsultantką Ajurwedy II stopnia oraz naturopatką w trakcie studiów. Moją pasją jest inspirowanie i wspieranie kobiet poprzez jogę i terapie naturalne. Asystuję w przypadku zaburzeń hormonalnych i trawiennych oraz wspomagam wzmocnić reakcję na stres. Przede wszystkim jednak wspieram Kobiety w umacnianiu przez nie relacji ze sobą i w budowaniu zdrowia na fundamencie tej relacji.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn