fbpx

Joga Nidra

5

JOGA NIDRA - GŁĘBOKA RELAKSACJA

Joga nidra (joga snu) to stan głębokiego relaksu, wywołany przez prowadzoną medytację. Ciało leży na macie i odpoczywa, a umysł podąża za głosem prowadzącego i jednocześnie skanuje ciało (przenosi uwagę z punktu do punktu). Pozwala to pozbyć się nagromadzonych myśli i obserwować je z coraz większym dystansem. Podczas tej praktyki uczymy się, jak sobie odpuścić – wyjść z kołowrotka codziennych czynności, powrócić do odczuwania swojego ciała, a tym samym uspokoić umysł. Wprowadza to w stan rozluźnienia i zrelaksowania, choć na początku, z powodu wdrukowanego przymusu działania, takie świadome bycie w stanie „nicnierobienia” może wydawać się nieproste.

Zajęcia składają się z dwóch części: podczas pierwszej następuje przygotowanie do przeniesienia uwagi do ciała, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń (np. rozciąganie, łagodna aktywizacja kręgosłupa, strząsanie napięć, automasaż itp.). Następnie przechodzimy do praktyki jogi nidry i zachowując stan pomiędzy śnieniem a byciem obudzonym, podążamy za instrukcjami prowadzącego. Wycofujemy zmysły do wewnątrz, odpuszczając stan gotowości i w pozycji leżącej wchodzimy w głęboki relaks, który sprawia, że odpoczywa i ciało, i umysł. Fale mózgowe przechodzą z częstotliwości alfa (codzienna aktywności) do stanu alfa (relaks i odpoczynek), czasem nawet theta (głęboki kontakt z podświadomością), dzięki czemu nawet po krótkiej praktyce czujemy się wypoczęci i odświeżeni.

Korzyści z praktykowania to m.in.:

  • zmniejszenie fizycznych, emocjonalnych i umysłowych napięć
  • złagodzenie stresu
  • poprawa koncentracji i wydajności
  • zwiększenie dystansu do siebie i świata
  • uwrażliwienie na rozpoznawanie swoich potrzeb
  • zwiększenie samoregulacji organizmu
  • wzmocnienie systemu odpornościowego
  • głęboka regeneracja organizm

Zajęcia nie wymagają określonej sprawności fizycznej, są bardzo korzystne dla większości ludzi. Jeśli jednak jesteś w trakcie leczenia głębokiej depresji, silnego lęku, PTSD lub innych poważnych zaburzeń psychicznych, skonsultuj się z terapeutą.

Terminarz zajęć znajdziesz w linku – https://wod.guru/grafik/strefabycia

Możliwość kupna pojedynczego biletu (60 PLN) lub karnetu na 4, 6, 8 i 10 wejść (im więcej wejść tym cena pojedynczego spada) – https://wod.guru/athlete-registration-form/strefabycia

Uwaga – karnety w Strefie Bycia są karnetami typu OPEN. Kupując karnet masz możliwość uczestniczenia w dowolnych zajęciach odbywających się w tygodniu (poza warsztatami, na które obowiązują osobne bilety i organizowane są zazwyczaj w weekendy). 

Czyli na jednym karnecie możesz pójść na różnego rodzaju zajęcia (i dla dorosłych, i np. wykorzystać go na jogę dla dzieci, jeżeli masz młodych joginów w domu), jak również podarować wejście swojej rodzinie lub przyjaciołom. 

Zapraszamy :)!

Prowadząca: Magda Stelmasik

– terapeutka pracy z ciałem i emocjami poprzez masaż, oddech, dźwięk i ruch, instruktor jogi i medytacji, pedagog. Od lat na ścieżce prowadzącej do własnego wnętrza, pasjonatka metod uwalniania emocji poprzez ciało. Uczestniczka, asystentka oraz współprowadząca na warsztatach rozwojowych, w duchu terapii wglądu, jogi, medytacji, pracy z ciałem, ustawień systemowych, szamanizmu, tantry.

Zdobyłam państwowe uprawnienia instruktora w zakresie prowadzenia zajęć hatha jogi, wydane przez TKKF, a następnie doszkalała się na Kursie Nauczyciela Jogi i Medytacji i Terapeuty Jogą, zorganizowanym przez stowarzyszenie „Złoty most”, prowadzonym przez Guru Sri Rajeshji z Yoga Sadhana Seva Trust. Ukończyłam kurs MER (mięśniowo – powięziowego uwalniania energetycznego) w Integral Body Institute oraz kurs masażu Lomi – Lomi Nui w Szkole Lomi w Krakowie. Ukończyłam szkolenie przygotowujące do pracy metodą Cichych Ustawień Systemowych Berta Helingera w Szkole Ustawień Systemowych Małgorzaty Rajchert – Lewandowskiej. Współtworzyłam wiele warsztatów rozwojowych – w szczególności szamańskich i tantrycznych dla kobiet. Odbyłam także ponad roczną podróż do krajów Wschodu, gdzie bezpośrednio zetknęłam się z hinduską kulturą.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn