fbpx

Krąg Kobiet i Mężczyzn – Dobry Dotyk – nauka i praktyka masażu Shiatsu Family z Koncertem Relaksacyjnym 

www (30)

Drogie Kobiety i Drodzy Mężczyźni!

18 maja (w sobotę) o 16:00 ponownie zapraszamy Was do Kręgu w Strefie Bycia, tym razem po to, by celebrować DOTYK i DŹWIĘK.

Dotyk to język intymności, rozumianej jako bycie blisko z drugim człowiekiem. Czasem wyraża się w przyjacielskim poklepaniu po ramieniu, czasem w łagodnym muśnięciu policzka dziecka, a czasem w dzikości alkowy. Jest mnóstwo rodzajów dotyku, jednak istnieje jeden bardzo szczególny: dotyk, całkowicie świadomy chwili, wolny od oczekiwań, chęci pomocy czy uzyskania czegokolwiek w kontakcie z drugim człowiekiem. Jest to stan bliski Prawdziwej Obecności. Otrzymanie takiego rodzaju dotyku jest bardzo uzdrawiające, ponieważ zawiera się w nim akceptacja wszystkiego, co w nas drzemie. Taki sposób dotykania uruchamia przepływ energii i sprawia, że dzieją się cuda: napięte ciała rozluźniają się, a lody serca rozpuszczają. Bo kiedy dotykamy drugiego człowieka, nie dotykamy jedynie jego ciała, ale także duszy i całego bagażu emocjonalnego, jaki niesie. I w taki stan postaramy się Was wprowadzić.

Kiedy gromadzimy się w kręgu jesteśmy razem – wszyscy tak samo ważni – i mamy szansę odsłonić swoje najgłębiej skrywane uczucia i pragnienia, w tym wspomnianą potrzebę bycia blisko z drugim człowiekiem. Aby w praktyce przekroczyć drzemiące w nas, często nieuświadomione przekonania, że bliskość łączy się z zagrożeniem, zapraszamy na kolejny krąg wprowadzający w magiczny świat dotyku.

————————————

Dźwięk to język wibracji, to rodzaj wewnętrznego masażu, który daje delikatne bodźce każdej komórce do usuwania blokad fizycznych, emocjonalnych i mentalnych, harmonizuje i uruchamia procesy regeneracyjne w całym organizmie, uruchamia funkcje obronne organizmu, wzmacnia i regeneruje układ nerwowy oraz odpornościowy, przyspiesza proces wydalania toksyn.

Tym razem po praktyce masażu Shiatsu zaprosimy Was na Kąpiel w dźwiękach. Będzie to magiczna podróż, która przeniesie nas w stan głębokiego relaksu i odprężenia.

Podczas sesji doświadczymy niezwykłych dźwięków, kamertonów, mis dźwiękowych, dzwonków koshi i tingsha, kija deszczowego, gongów, luna drums oraz bębnów.

Gospodarzem Kręgu będzie Małgosia Pęzior, która poprowadzi nas przez praktykę Masażu Shiatsu Family, a koncert zagrają Ewa Czapka i Anna Stawska-Busch.

SHIATSU FAMILY – autorski projekt Stefana Poprawa, absolwenta Międzynarodowego Instytutu Makrobiotyki i Shiatsu w Kiental w Szwajcarii (www.stefanvita.org)

Nadrzędnym przesłaniem jest budowanie naturalnie dobrych relacji i komunikacji w rodzinie i społeczeństwie. Każde spotkanie Shiatsu staje się czymś więcej niż tylko masażem. Jest to spotkanie z drugim człowiekiem w uważnej, ŚWIADOMEJ obecności.

SHIATSU to dawna japońska sztuka profilaktyki i uzdrawiania zwana „akupunkturą bez igieł”. Wykonuje się łagodnym dotykiem i/lub naciskiem kciukami, palcami, dłonią, stopą i kolanem na punkty („tsubo”) na całym ciele wzdłuż linii przebiegu meridianów (kanałów energetycznych).

Masaż SHIATSU przynosi równowagę energetyczną i odzyskanie zdolności naturalnego samoleczenia. Regularnie praktykowany, zapobiega gromadzeniu się stresu i napięć w ciele, zmniejszając możliwości rozwijania się wielu dolegliwości. To technika holistyczna, wpływająca na poziom fizyczny, emocjonalny, psychiczny i duchowy.

Masaż SHIATSU jest bezpieczny. Wykonuje się go w ubraniu, zwykle na macie na podłodze. Jest możliwy do wykonania przez wszystkich, bez względu na wiek, zawód, predyspozycje lub ogólne doświadczenie z masażem. Każdy może nauczyć się tej metody. Jest korzystny zarówno dla osoby masowanej jak i masującej.

Podczas spotkania każda osoba może być w roli osoby masowanej i masującej.

Zapraszamy wszystkich – młodych i starych, Kobiety i Mężczyzn, dziadków, rodziców i dzieci (od 13 roku życia), singli i pary. Można również wziąć udział tylko w roli obserwatora.

Prosimy zgłoś nam jak najszybciej Twoją chęć udziału w tym spotkaniu. Ilość miejsc jest ograniczona.

Data:
18 maja 2024, g.16:00-20:00

Inwestycja:
Pragnieniem naszym jest organizowanie takich spotkań za wolne datki – tak aby sfinansować przestrzeń, w której się spotykamy i czas prowadzących.

Przynieś, ile czujesz, ile możesz ze świadomością tego czego uczył nas Jogi Bhajan – „tyle ile wniesiesz – tyle wyjmiesz” …

Możesz zapłacić gotówką lub blikiem na miejscu.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Prosimy o zapisy pod linkiem: https://forms.gle/gYaMf6nkcyCABjBh9 

Kiedy zapisujesz się na takie spotkanie pamiętaj, że blokujesz miejsce. Jeśli postanowisz nie dołączyć – nawet w ostatniej chwili – prosimy – poinformuj nas o tym. Daj szansę wszystkim oczekującym dołączyć do takiego spotkania. Liczymy na Ciebie!

Prowadząca: Małgorzata Pęzior

z wykształcenia kosmetyczka z ponad trzydziestoletnią praktyką. W swojej pracy z klientami wykorzystuje różne techniki masaży twarzy i ciała, aromaty, dźwięki kamertonów, mis, dzwonków koshi. Podczas swoich zabiegów używa zarówno kosmetyków naturalnych jak i tych, które wykorzystują zdobycze nowoczesnej technologii.

Stale poszerza swoją świadomość i podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych warsztatach, seminariach i kursach, ponieważ uważa, że praca z człowiekiem wymaga podejścia holistycznego.

Poza pracą, uwielbia kontakt z naturą i zwierzętami, lubi podróżować, aktywnie spędzać czas. Ćwiczy Gimnastykę Słowiańską (jest jej instruktorką) i jogę Kundalini.

————————————

Dźwiękoterapeutki: Ewa Czapka i Anna Stawska-Busch,

dwie niesamowite kobiety, pasjonatki dźwięków. O swojej przygodzie z instrumentami i  dźwiękami opowiedzą Wam przed koncertem.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn