fbpx

Cykl Medytacji Aktywnych

cykl medytacji www
Istnieje wiele sposobów na zaglądanie do swojego wnętrza, każdy z nas potrzebuje dobrać sobie narzędzia indywidualnie, doświadczając, co będzie dla niego korzystne.
 
W tym cyklu proponujemy Wam zapoznanie się i wspólne praktykowanie medytacji aktywnych, które pomogą w wyciszeniu rozbieganego i zajętego umysłu.
Praktyki te są bardzo skuteczne, nie sprowadzają się do nieruchomego siedzenia na poduszce, kiedy to często zamiast uspokojenia umysłu, jedynie uświadamiamy sobie ilość myśli i wpadamy w ich pętlę.
 
Z tego powodu hinduski nauczyciel Osho opracował specjalne medytacje w ruchu, które sprowadzają naszą świadomość z głowy do ciała, przez co łatwiej nam odkleić się od myśli i umysłu.
Każda z nich połączona jest z oddechem, pomagającym nam oczyszczać podświadomość ze starych wzorców czy emocji. Etap relaksu i wyciszenia następuje dopiero na końcu, kiedy to po wysiłku i nakierowaniu uważności na ciało, łatwiej jest nam pozostawać w ciszy i obserwować umysł.
 
Rozwój rozumiany jako czynienie swojego życia bardziej jakościowym i spełnionym, polega na poszerzaniu świadomości swoich własnych emocji, potrzeb, zachowań itp.
To, co nieuświadomione przechowywane jest w naszej psyche, w ciele fizycznym oraz energetycznym i rządzi nami, determinując nasze doświadczanie rzeczywistości.
Kiedy nie jesteśmy czegoś świadomi, świat daje nam określone sytuacje, abyśmy mogli to w pełni odczuć, jednocześnie z wolna zyskując nad tym kontrolę.
 
W medytacji tworzymy taką przestrzeń, gdzie możemy sięgnąć do nieświadomości i oczyścić ją. Wtedy otwieramy się się na inny rodzaj doświadczania nas samych, świata i innych ludzi oraz zyskujemy większy wpływ na własne zachowania i reakcje.
 
Praktyki te dobrze wykonywać jest w grupie, łącząc swoje siły i budując społeczność o podobnych wartościach. Nie są one jednak związane z żadną religią ani filozofią – każdy może wziąć z nich to, czego potrzebuje.
To ich istota – mają być użytecznym narzędziem służącym do opanowania chaosu myśli, emocji i odczuć. Podczas ich wykonywania możemy pozwolić sobie na wyrażenie tego, co zwykle nie jest akceptowane – ani przez społeczeństwo, ani często przez nas samych.
Nie musimy powstrzymywać się przed reakcjami ciała, możemy pozwolić sobie na to, na co „normalnie” sobie nie pozwalamy. Zyskujemy wówczas stan rozluźnienia, jasności umysłu i odprężenia w ciele, czujemy też przypływ energii. Bez oceny i z akceptacją tego, co trudne.
Kiedy praktykujemy w grupie i wymieniamy się doświadczeniami, często okazuje się, że są one wspólne, co zmniejsza niepokój i chęć negatywnej samooceny. Wzrasta poczucie bycia połączonym z innymi, jednocześnie będąc odrębną częścią, mogącą wyrażać się indywidualnie.
 
Uwaga: nie będziemy traktować nauk Osho, jako guru, ale skorzystamy ze stworzonego przez niego narzędzia, doświadczając jego działania na samym sobie.
Biorąc udział w wydarzeniu bierzesz odpowiedzialność za swoje ciało i emocje.
Przeciwskazania: epilepsja, ciąża, choroby psychiczne.
 
Kolejne spotkania:
04.02. g.16:00 (sobota)– medytacja kundalini
19.02. g. 16:00 (niedziela) – chakra breathing
04.03. g.16:00 (sobota) – our sacred earth
19.03. g.16:00 (niedziela) – medytacja dynamiczna
 
Cena jednego biletu: 120 PLN
Karnet na 4 spotkania: 400 PLN
 

Jak się przygotować?
Ubierz się wygodnie i zabierz opaskę na oczy (może być szalik lub chusta). Poza tym potrzebujesz jedynie własnej otwartości.

Przyjdź z pustym żołądkiem (nie jedz posiłku na dwie godziny przed zajęciami!)

Prowadząca

Magda Stelmasik – terapeutka pracy z ciałem i emocjami poprzez masaż, oddech, dźwięk i ruch, instruktor jogi i medytacji, oligofrenopedagog.
Udziela sesji mięśniowo – powięziowego uwalniania energetycznego, w które wplata również inne sposoby pracy energetycznej. Jest certyfikowanym terapeutą pracy metodą Cichych Ustawień Systemowych Berta Hellingera. Od lat na ścieżce prowadzącej do własnego wnętrza, pasjonatka metod uwalniania emocji poprzez ciało.
Uczestniczka, asystentka, współprowadząca oraz prowadząca na wielu warsztatach rozwojowych, w duchu terapii wglądu, jogi, medytacji, pracy z ciałem, szamanizmu, tantry. Czerpie inspiracje od nauczycieli z Polski i zza granicy.
Autorka książki „Jak przestałam nosić majtki, czyli od seksualności do duchowości”, w której opisuje własną ścieżkę rozwoju, mając nadzieję na zainspirowanie nią innych.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn